10 Kwiecień 2024

Młodzi znów w akcji! 

Po zeszłorocznym sukcesie, projekt “Młodzi w akcji!” doczekał się swojej drugiej edycji!

Od marca możemy obserwować działania wybranych 15 młodych osób, przygotowujących się do realizacji własnych inicjatyw. Projekt rozpoczął się wśród spokojnych, malowniczych terenów Kiczyc, gdzie młodzież spotkała się na 3 dniowym szkoleniowo – integracyjnym wyjeździe. To właśnie tam uczestnicy rozpoczęli cykl szkoleń, w ramach których rozwijają swoją kreatywność, myślenie twórcze oraz zgłębiają swoją wiedzę w przeprowadzaniu m.in. analiz społecznych, diagnozy odbiorców, etapów realizacji przedsięwzięć i inne, potrzebne w organizowaniu własnych inicjatyw, umiejętności.

Uczestnikom projektu nie brakuje również przestrzeni do indywidualnego samorozwoju, co zapewnia im udział w tutoringu. Młodych w akcji czeka najważniejszy etap projektu, w którym to oni przejmą inicjatywę, tak jak rok temu – ich rówieśnicy, których różnorodne miniprojekty zachwyciły mieszkańców. Jakie inicjatywy zostaną podjęte w tegorocznej edycji projektu? Przekonamy się o tym wkrótce, natomiast już dziś wiemy na pewno, że w naszym powiecie młodzież jest w akcji! 

Projekt „Młodzi w akcji!” sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033.