16 Sierpień 2023

Śniadanie Biznesowe – Zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami.

Zapraszamy przedsiębiorców z Mikołowa, powiatu mikołowskiego i okolicznych miejscowości na kolejne śniadanie biznesowe w bistro Herbateka, które odbędzie się w środę 6 września 2023 roku w godzinach 8.00-10.00. Tematem spotkania będzie zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami – jak podejść do tematu odpowiedzialnie i z korzyścią dla obu stron. Podczas spotkania nasz gość Grzegorz Żymła wprowadzi nas w zagadnienia formalne i praktyczne w tym zakresie, opowie nam też:

o dofinansowaniach do wynagrodzeń pracowników z niepełnosprawnościami (SODiR),

o optymalizacji kosztów dotyczących wpłat na PFRON;

oraz o odpowiedzialnej rekrutacji i zatrudnieniu osób niepełnosprawnych na wskazane stanowiska pracy.

Grzegorz Żymła jest mikołowianinem, który od ponad 25 lat zajmuje się kwestiami zatrudniania i aktywizacji osób z niepełnosprawnościami. Był dyrektorem Śląskiego i Opolskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wspiera procesy zatrudnieniowe osób z niepełnosprawności m.in. w ramach działalności firmy REHA-EXPERT Sp. z o.o. i  Caritas Archidiecezji Katowickiej.

Śniadanie poza warstwą edukacyjną będzie okazją do rozmów o biznesie oraz wzajemnego poznania się przedsiębiorców. Zapraszamy więc do zabrania ze sobą wizytówek i przygotowania kilku zdaniowej informacji o Państwa działalności, potrzebach i możliwościach współpracy z innymi przedsiębiorcami.

Mając na uwadze konieczność rezerwacji lokalu wprowadzamy symboliczną opłatę za udział w wydarzeniu, z której finansujemy specjalne śniadaniowe bajgle oraz gorące napoje . Każdy kupujący bilet ma możliwość uzyskania faktury VAT za udział w wydarzeniu.

LINK DO ZAKUPU BILETÓW

Wydarzenie organizowane jest przez: Centrum Aktywności Społecznej, Miasto Mikołów i Powiat Mikołowski.

Partnerami spotkania są: Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Śląsk, Centrum Społecznego Rozwoju oraz Regionalny Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej.