02 Październik 2023

VII Mikołowskie Dni Seniora

Dzień pierwszy VII Mikołowskich Dni Seniora już za nami! Był prawdziwy festiwal podróżniczy! Mieliśmy okazję poznać trzech niesamowitych podróżników, którzy podzielili się swoimi fascynującymi historiami z najdalszych zakątków świata.

Pierwszym z nich był Jan Szczepaniak, który opowiedział nam o swojej niezwykłej wyprawie do Gruzji. Jego opowieść o trekkingu w malowniczych gruzińskich górach przyprawiła nas o gęsią skórkę. To prawdziwy bohater podróży!

Następnie mieliśmy przyjemność gościć Urszulę Małek z Stowarzyszenie BATUT. Razem z nią wyruszyliśmy w podróż po Polsce i za granicę. Odwiedziliśmy nasze piękne polskie morze, zanurzyliśmy się w urokach Czarnogóry i przemierzaliśmy wiele innych fascynujących miejsc. Razem z nią wyruszyliśmy w podróż po Polsce i za granicę. Odwiedziliśmy nasze piękne polskie morze, zanurzyliśmy się w urokach Czarnogóry i przemierzaliśmy wiele innych fascynujących miejsc na mapie świata.

Na koniec to Mieczysław Bieniek znany jako „Hajer,” dostarczył nam dawkę śmiechu opowiadając o swojej wyprawie w kierunku dalekiego Wschodu. Jego humorystyczne historie z podróży z pewnością utkwiły nam w pamięci na długo.

Dziękujemy wszystkim za udział w Festiwalu Podróżniczym ,,Srebrna Droga”. To niezapomniane spotkanie z pasją, przygodą i inspiracją! Czekamy na kolejne dni pełne fascynujących wydarzeń. Do zobaczenia!

Z wielką przyjemnością prezentujemy Wam fotorelację z drugiego dnia VII Mikołowskich Dni Seniora, które odbyły się w czwartek. To był dzień pełen aktywności i radości, a nasi niezwykle sprawni seniorzy stanęli do rywalizacji w sześciu różnych konkurencjach:

Bieg z beretem , Rzut do celu, „Strzały Lewandowskiego” , Grupowy skok, Bieg „kulawego liska”, przejście hulahop

Atmosfera była niesamowita, a uśmiechy na twarzach naszych seniorów mówiły same za siebie. Dzień z pewnością można zaliczyć do udanych!

Poniżej przedstawiamy klasyfikację końcową:

I miejsce – Drużyna „Słoneczka” – Powiatowy Uniwersytet Trzeciego Wieku w Mikołowie

II miejsce – Drużyna „Skorpiony” – Spa Senior Mikołów/ Fundacja Zakątek Pokoleń

III miejsce – Drużyna „Powrót” – Stowarzyszenie Powrót Mikołów

Gratulujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i ducha sportowej rywalizacji. Dziękujemy także wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wspaniałego wydarzenia. To dzięki Wam to wydarzenie mogło stać się rzeczywistością!

W piątek mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w VII Finale Dni Seniora, który odbył się w Miejski Dom Kultury w Mikołowie.

To był niezwykle interesujący dzień, pełen emocji i radości. Już od godziny 10 rano nasi ukochani seniorzy zebrali się w wielkiej sali MDK, tworząc wyjątkową atmosferę pełną uśmiechów i pozytywnej energii.

Na początku spotkania nie mogło zabraknąć podziękowań dla partnerów i współpracowników Mikołowskiej Rady Seniorów, którzy przyczynili się do tak prężnego działania naszych mikołowskich seniorów. Ich wsparcie i zaangażowanie są nieocenione.

Następnie przyszedł czas na występy artystyczne, dzieci, młodzieży, specjalnie zaproszonych gości: „Gang Marcela”, Claudii i Kasi Chwołek i wiele innych.

Mamy nadzieję, że to dopiero początek i już nie możemy się doczekać kolejnych spotkań i wydarzeń. Razem tworzymy wspaniałą społeczność, pełną mądrości i doświadczenia.

———-

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków budżetu Województwa Śląskiego w ramach małych grantów.