15 Luty 2024

Warsztaty dla młodzieży „Mikołów Przyszłości”

Miasto Mikołów i Centrum Aktywnosci w Mikołowie zapraszają młodzież zaangażowaną w samorządy uczniowskie do wzięcia udziału z bezpłatnych warsztatach DESIGN THINKING pt.: Mikołów Przyszłości.

Czy marzysz o możliwości wpływania na kształt przyszłości swojego miasta? Czy chcesz mieć realny wkład w jego rozwój i dostosowanie do potrzeb mieszkańców? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie wyjątkową okazję!

Serdecznie zapraszamy Cię na warsztaty Design Thinking, które odbędą się w Centrum Aktywnosci w Mikołowie, 20 lutego 2024 roku od godz. 9.00 – 15.00. To niezwykła okazja, aby włączyć się w proces tworzenia wizji Miasta Mikołów 2040. Pragniemy, aby głos młodych ludzi był słyszany i brany pod uwagę w decyzjach dotyczących rozwoju naszej społeczności. 

Co zyskasz biorąc udział?

  1. Moc inspiracji. Poznasz metodę Design Thinking, która pozwoli Ci spojrzeć na wyzwania i przyszłość miasta z zupełnie nowej perspektywy i odnaleźć innowacyjne rozwiązania.
  2. Możliwość współtworzenia. Tworząc wizję Miasta Mikołów 2040, będziesz mieć wpływ na kształtowanie jego przyszłości. Pomysły, które powstaną dzięki pracy zespołowej, zostaną wysłuchane przez Władze miasta. 
  3. Nowe umiejętności. Nie tylko będziesz mógł wykorzystać swoją kreatywność, ale także zdobędziesz praktyczne umiejętności planowania, współpracy i rozwiązywania problemów z wykorzystaniem narzędzi projektowych. 
  4. Spotkanie z ekspertami. Podczas warsztatów będziesz miał okazję spotkać się z profesjonalistami z różnych dziedzin, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Spotkanie poprowadzą:

Anna Bielak-Dworska – przedsiębiorczyni z korzeniami w firmie rodzinnej, menedżerka, projektantka, edukatorka. Przedstawicielka Pokolenia RE. Ekspertka Instytutu Biznesu Rodzinnego w obszarze zrównoważonego rozwoju oraz regeneracji. Climate Pact Ambassador. Od 15 lat działa na pograniczu sektorów biznesowego, samorządowego i od 2017 roku pozarządowego. Założycielka i liderka Fundacji Stajnia specjalizującej się w regeneracji społecznej i miejskiej. Autorka i koordynatorka licznych programów projektowo-rozwojowych dla liderów i liderek zmian. Mentorka The Industry Mentoring Program na London College of Communication, WUD Silesia, Sektor 3.0 i Akademii Sukcesora. Wykładowczyni Design Thinking i Service Design na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Współautorka publikacji z obszaru projektowania i wdrażania zmian społecznych.

Piotr Bańczyk – wiceprezes Centrum Aktywności, odpowiedzialny za współpracę miasta Mikołowa i Powiatu Mikołowskiego z przedsiębiorcami i inwestorami. Psycholog, badacz, coach, trener i doradca zawodowy od ponad 20 lat związany z licznymi podmiotami sektora biznesu i organizacjami pozarządowymi. Wykładowca na Uniwersytecie SWPS i Uczelni Korczaka. Autor licznych strategii i programów rozwojowych adresownych do liderów oraz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz publikacji w tym zakresie. Od 2004 roku zaangażowany we wdrażanie w Województwie Śląskim środków finansowych z Unii Europejskiej – dziś członek Komitetu Monitorującego Program Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, wiceprzewodniczacy Komisji ds. Sprawidliwej Transformacji Regionu oraz członek wojewódzkiej Rady Rynku Pracy.

Do zobaczenia 20 lutego 2024 roku, godz. 9.00 – 15.00 w Centrum Aktywności w Mikołowie (Sala Botaniczna)

Zapraszamy do udziału!