31 Maj 2024

Promocja działań społecznych przez Młodych

Wraz z powoli kończącym się cyklem szkoleń, młodzież biorąca udział w projekcie przygotowuje się do opracowania własnych inicjatyw, na które już wkrótce przyjdzie pora. Z tego też powodu tematem przewodnim ostatniego spotkania było pytanie: “Jak mówić o naszych działaniach?”.

Podczas zajęć uczestnicy skupili się nad promocją planowanych działań społecznych oraz PR. Trener Piotr przedstawił m.in. model AIDA skupiający się na 4 czynnikach dotyczących promocji: przyciągnij uwagę, wzbudź zainteresowanie, wznieć pożądanie, nakłoń do akcji. Zgromadzona młodzież regularnie włączała się w dyskusje oraz dopytywała o aspekty promocji konkretnych działań, które planują podjąć w związku z realizacją własnych inicjatyw. 

Ostatnie szkolenie pokazało, że młodzi ludzie są pełni energii i gotowi do działania. Dzięki zdobytej wiedzy z zakresu promocji i PR, będą mogli skuteczniej realizować swoje inicjatywy i docierać do szerokiego grona odbiorców.

___________________________________

Projekt „Młodzi w akcji!” sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Funduszu Młodzieżowego. Komitet do spraw Pożytku Publicznego.