Do 24 lutego 2023 roku do godziny 15:59 można składać wnioski do programu dotacyjnego „Niepodległa” na 2023 r. O środki mogą ubiegać się samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe. Tegoroczny program przewiduje dofinansowanie projektów kultywujących pamięć o ważnych wydarzeniach w historii Polski, począwszy od Konfederacji Barskiej aż do Obrad Okrągłego Stołu oraz pierwszych częściowo wolnych wyborów.
W programie można wnioskować o dofinansowanie od 10 tys. do 100 tys. złotych brutto. Poziom dofinansowania ze środków programu dotacyjnego nie może przekroczyć 85% całego budżetu zadania. Budżet Programu Dotacyjnego „Niepodległa” w 2023 roku wynosi 6 mln zł.
O dofinansowanie w ramach programu mogą ubiegać się:
samorządowe instytucje kultury (z wyłączeniem instytucji współprowadzonych wpisanych w rejestrze instytucji kultury, dla których organizatorem jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz instytucji współprowadzonych wpisanych w rejestrze organizatorów samorządowych),
organizacje pozarządowe.
Na przygotowanie i złożenie wniosków beneficjenci mają czas do 24 lutego 2023 roku do godziny 15:59.
Zadania będzie można realizować od 25 kwietnia 2023 do 20 listopada 2023 roku.
Przy ocenie wniosków preferowane będą zadania, w przypadku których wnioskodawcy zadeklarują podjęcie współpracy z co najmniej jednym ze wskazanych niżej podmiotów:
archiwa państwowe;
przedszkola, szkoły i inne instytucje oświatowo-wychowawcze;
uczelnie wyższe;
instytucje kultury;
organizacje pozarządowe;
kościoły i związki wyznaniowe oraz ich osoby prawne;
podmioty prowadzące działalność gospodarczą;
Instytut Pamięci Narodowej i jego oddziały.
Wnioski należy skłądać poprzez formularz w systemie Witkac.pl.
W ramach programu można realizować następujące zadania:
wystawy wraz z katalogami;
rekonstrukcje historyczne;
festiwale, koncerty, spektakle (teatralne, muzyczne i inne);
projekty edukacyjno-animacyjne oparte na interakcji i współdziałaniu – gry terenowe, wykłady, konferencje, lekcje tematyczne, spacery tematyczne, spotkania, konkursy, warsztaty (z wyłączeniem warsztatów z tworzenia aplikacji mobilnych i tworzenia stron internetowych oraz filmowych, warsztatów strzeleckich);
wytyczenie i oznakowanie szlaków tematycznych i historycznych;
kwerendy archiwalne i naukowe opracowanie zbiorów – zakończone upowszechnieniem wyników;
murale;
zadania polegające na projekcji obrazu lub animacji na obiekcie takim jak np.: budynek, czy elementy scenografii (mapping).
Uzupełnieniem dla wyżej wymienionych działań mogą być dodatkowe działania realizowane w przestrzeni wirtualnej.
Drogie organizacje, powoli zbliżamy się do wspaniałego wydarzenia jakim jest Mikołowska Gala Wolontariusza 2023! W tym dniu chcemy nagrodzić najaktywniejszych wolontariuszy z Waszych organizacji. W związku z powyższym, jeżeli…
Project Support Facility (PSF) został utworzony przez państwa członkowskie RPMB w 2012 r. w celu współfinansowania projektów rozwijających i wzmacniających współpracę w regionie Morza Bałtyckiego. Projekty w 2023 mają koncentrować się na…
Na podstawie art. 19a ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1327 z późn.…