11 Marzec 2024

Inicjatywy partycypacyjne w ramach projektu „Lider w Akcji”

Rozpoczął się najciekawszy etap projektu “Lider w Akcji”. Po odbytych w ostatnich tygodniach szkoleniach uczestniczki pod okiem trenera wypracowały swoje inicjatywy partycypacyjne. Będą to propozycje aktywności podejmowane na rzecz lokalnej społeczności. Wśród mini projektów znalazły się:  

Emocjonalny Świat Kobiet 

Inicjatywa kładąca nacisk na zdrowie psychiczne i dobrostan mieszkanek powiatu mikołowskiego w wieku 50+. W ramach mini projektu zaplanowane są m.in. warsztaty z zakresu profilaktyki depresji. 

Gigantyczna Pisanka  

Pomysł uczestniczek by osoby z różnych grup wiekowych mogły wspólnie w okresie przedświątecznym udekorować gigantyczną wielkanocną pisankę. Inicjatywa ma na celu integrację społeczną mieszkańców.  

Mikołowskie Święto Wiosny 

Wydarzenie zaproponowane przez uczestniczki projektu, wynikające z zaobserwowanego zaniku tradycji lokalnych. Mikołowskie Święto Wiosny będzie wydarzeniem angażującym wszystkie grupy wiekowe w mieście.  

Palma Wielkanocna  

Propozycja skierowana do rodzin z gminy i powiatu mikołowskiego by dołączyć do wspólnego tworzenia palm wielkanocnych. W ramach działań inicjatorki chcą przypomnieć zwyczaje i tradycje ludowe i dać możliwość mieszkańcom w różnym wieku do wspólnego działania podczas kreatywnych warsztatów. 


Projekt “Lider w Akcji!” współfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności –Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.