23 Marzec 2023

„Narzędziownik dla społeczności lokalnych” – internetowa encyklopedia i platforma wymiany wiedzy o mieście

Czy słyszeliście już o „Narzędziowniku dla społeczności lokalnych”? Jest to internetowe narzędzie będące z jednej strony bazą wiedzy dotyczącego tego, jak można wpływać na przestrzeń miejską i procesy zarządzania miastem, a z drugiej platformą wymiany doświadczeń pomiędzy mieszkańcami miast, instytucjami, organizacjami, społecznikami i aktywistami miejskimi.

Sprawdź, jakie projekty realizowane są w polskich miastach! A może sam/a znasz przykłady działań, które usprawniają procesy zmian w miastach i pomagają lokalnej społeczności realnie wpływać na przestrzeń miejską? Jeśli tak to odwiedź nasz Narzędziownik, gdzie każdy może dodawać nowe artykuły do bazy, aby jak największa liczba osób dowiedziała się o ciekawych, miejskich inicjatywach.

Celem Narzędziownika jest skuteczna pomoc w rozpowszechnianiu wszelkiego rodzaju projektów miejskich oraz wsparcie mieszkańców i władz miast w procesach partycypacyjnych. Dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współtworzenia narzędzia. Założenie konta na platformie daje szereg możliwości:
– w łatwy sposób pozwala na poznanie inicjatyw, które podejmowane są w polskich miastach i ułatwia zaangażowanie się w nie,
– pozwala na tworzenie nowych haseł związanych z projektami w polskich miastach i partycypacją społeczną,
– umożliwia edytowanie i uzupełnianie już istniejących artykułów,
– pozwala na komentowanie haseł innych użytkowników,
– umożliwia wzięcie udziału w dyskusjach dzięki dedykowanemu forum dyskusyjnemu.

Więcej informacji na temat projektu i zasad funkcjonowania narzędzia znajdziesz na stronie internetowej Narzędziownika: https://pdm.irmir.pl/narzedziownik.

Pytania dotyczące projektu można kierować na adres e-mail: narzedziownik@irmir.pl

Narzędziownik czeka na Twoje pomysły!