O’Rety Team

Misia organizacji :
O’Rety! Kochamy rowery, dlatego naszą misją jest wykorzystanie roweru jako pretekstu do działalności wszelakiej. Wychodzimy z założenia, że rower to nie tylko sposób na przemieszczanie się, ale filozofia życia: sposób na nawiązywanie relacji, pomaganie innym i inspirowanie do aktywności.

Główny cel działalności organizacji:
Promocja modelu aktywnego i ciekawego spędzania czasu wolnego Organizowanie akcji pomocowych z wykorzystaniem roweru działania na rzecz przyrody.

Główne podejmowane działania organizacji:
Jesteśmy pomysłodawcami Sąsiedzkich Rowerowań. Wymyśliliśmy akcję O’Rety! Kulturalny Rowerzysta i przekonaliśmy innych, że nawet do teatru można jechać rowerem i zobaczyć niezłą sztukę!
Zorganizowaliśmy Cel HEL – w 24 osoby pojechaliśmy rowerami z Mikołowa na Hel! Współorganizowaliśmy O’Rety! Rowerowy Ogród Życia, czyli emocjonującą Strefę Kibica na przejazd kolarzy przez Mikołów podczas wyścigu Tour de Pologne (udział wzięło kilkaset osób). „O’Rety! Back to School” to nasza akcja wyposażenia szkół w stojaki rowerowe. Jesteśmy przyjaciółmi Domu Dziecka w Orzeszu. Podajemy rowery i sprzęt sportowy dalej – łączymy darczyńców z potrzebującymi. Organizujemy Noce Sów. Propagujemy Pozytywny Trójstyk – dbamy o równe prawa pieszych, rowerzystów i kierowców w przestrzeni miejskiej. Spełniliśmy marzenie i kibicowaliśmy na żywo podczas Tour de France, promując mocno przy okazji Mikołów. W nowy rok wkraczamy rowerowaniem
z sercem, wspierając Finał WOŚP. A wszystko zaczęło się od organizacji wycieczki rowerowej dookoła Tatr dla 12 osób w 2016 roku.

Kontakt:
ul. Reta 39 E, 43-190 Mikołów
tel: 505 930 527
e-mail: teamorety@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/ORetyTeam/