26 Kwiecień 2024

Inicjatywy zrealizowane w ramach projektu „Lider w Akcji” – edycja wiosna 2024

W ostatnich tygodniach odbyły się wszystkie inicjatywy partycypacyjne zrealizowane w ramach wiosennej edycji projektu “Lider w Akcji”.  

Uczestniczki wypracowały pomysły na mini projekty skierowane dla lokalnej społeczności i finalnie przygotowały następujące inicjatywy: 

Emocjonalny Świat Kobiet to warsztaty zorganizowane w ramach w ramach projektu “Lider w Akcji”, które były okazją by zbudować krąg wsparcia, rozmawiać o przełamywaniu barier mentalnych oraz szerzyć świadomość zaburzeń depresyjnych wśród społeczności lokalnej. Uczestniczki rozmawiały głównie o problematyce depresji, która stanowi coraz większe wyzwanie zdrowotne i społeczne. 

𝐌𝐢𝐤𝐨ł𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢𝐞 ś𝐰𝐢ę𝐭𝐨 𝐰𝐢𝐨𝐬𝐧𝐲 było propozycją międzypokoleniowego powitania wyczekanej wiosny. Dla najmłodszych przygotowano stanowiska do prac plastycznych, dorośli mogli skosztować ziołowych naparów a wszyscy chętni otrzymali własne sadzonki wiosennych kwiatów. Zgodnie z tradycją powitanie wiosny nie mogło się odbyć bez symbolicznego topienia marzanny.  

𝐏𝐚𝐥𝐦𝐚 𝐰𝐢𝐞𝐥𝐤𝐚𝐧𝐨𝐜𝐧𝐚 była inicjatywą zrealizowaną w sobotnie przedpołudnie.  Wielu mieszkańców Mikołowa i okolic skorzystało z możliwości skomponowania własnej palmy z naturalnych elementów.  Kolejka najlepiej świadczyła o tym, że pomysł uczestniczek projektu był trafiony. 

𝐆𝐢𝐠𝐚𝐧𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐞 𝐩𝐢𝐬𝐚𝐧𝐤𝐢 to propozycja skierowana głównie do dzieci, które z dostępnych materiałów miały okazję przygotować dekoracje wielkanocne. Kreatywność, precyzję i pomysłowość można dostrzec w końcowym efekcie gigantycznych pisanek, które jak tylko pogoda pozwoli przyozdobią mikołowski rynek. 


Projekt “Lider w Akcji!” współfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności –Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.