14 Marzec 2024

„Młodzi w akcji!” pierwsze szkolenie w ramach Akademii Młodego Obywatela

Podczas pierwszego szkolenia stacjonarnego, realizowanego w ramach projektu “Młodzi w akcji!”, uczestnicząca w spotkaniu mikołowska młodzież skupiła się wokół tematu zbierania informacji o grupach docelowych działań społecznych. To spotkanie było zaledwie wstępem do intensywnej pracy, jaką będą wykonywać młodzi przez najbliższe spotkania w ramach Akademii Młodego Obywatela.

Zajęcia poprowadzone pod czujnym okiem trenera Piotra były doskonałą okazją, by uzyskać odpowiedzi na pytania w jaki sposób i gdzie zbierać informacje zarówno o gronie odbiorców, jak i potrzebach mieszkańców. Głównym celem projektu jest jak najlepsze przygotowanie jego uczestników do realizacji własnych inicjatyw. Wiedza zdobyta podczas cyklu szkoleń ma im pomóc w zrozumieniu, że organizacja wydarzeń społecznych wymaga starannego planowania i znajomości wielu zależności. Pierwsze kroki w tym kierunku mieli okazję poznać właśnie podczas tego spotkania.

Z niecierpliwością czekamy, co przyniosą kolejne miesiące pracy naszej młodzieży i nie możemy się doczekać, jakie inicjatywy zrodzą się z ich pomysłów!

_______________________________________

Projekt „Młodzi w akcji!” sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Funduszu Młodzieżowego. Komitet do spraw Pożytku Publicznego.