05 Luty 2024

Projekt „Lider w akcji!” – edycja wiosna 2024

Rusza rekrutacja do wiosennej edycji projektu „Lider w Akcji!”.

Ogłaszamy rekrutację do kolejnej edycji projektu „Lider w Akcji!”. Jeśli:

– Jesteś pełnoletnim mieszkańcem powiatu mikołowskiego

– Czujesz się społecznikiem 

– Chcesz zdobyć wiedzę i kompetencje kluczowe do działań społecznych 

Zachęcamy Cię do zgłoszenia poprzez:

Cel projektu

Kolejna odsłona projektu Lider w Akcji! to propozycja półrocznego programu rozwojowego. Jego głównym celem jest zwiększenie wiedzy w zakresie współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz ciałami doradczymi takimi jak: Rada Seniorów, Młodzieżowa Rada Miejska, Rada Pożytku Publicznego.

Realizacja projektu pozwoli wzmocnić zaangażowanie obywateli i organizacji pozarządowych w życie publiczne, wesprze dialog mieszkańców oraz przyczyni się do właściwego kształtowania wizerunku organizacji obywatelskich w przestrzeni publicznej. Nowatorskie podejście obejmuje wdrożenie modelu współpracy, w którym wezmą udział młodzi ludzie, przedstawiciele organizacji pozarządowych, samorządów, liderzy społeczni i seniorzy.

W naszym projekcie wyposażymy Cię w wiedzę i kompetencje kluczowe w działaniach społecznych. Chcemy wesprzeć Cię w zdobywaniu realnych doświadczeń podczas podejmowanych aktywności.

Szansa na sfinansowanie i realizację inicjatywy

Udział w projekcie to możliwość dla aktywnych mieszkańców powiatu mikołowskiego na realizację zaproponowanej przez siebie inicjatywy. Dlatego, jeśli masz propozycję na inicjatywę na rzecz lokalnej społeczności i potrzebujesz na to środków, weź udział w rekrutacji i razem z nami zrealizuj swój pomysł!

Na zgłoszenia czekamy do 09.02.2024 roku.


Projekt “Lider w Akcji!” współfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności –Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.