07 Grudzień 2023

Inicjatywy zrealizowane w ramach projektu „Lider w Akcji”

Dobiegły końca wszystkie inicjatywy realizowane w ramach projektu pn.”Lider w Akcji”. 

Uczestniczki i uczestnicy poświęcili ostatnie tygodnie na przygotowaniu swoich mini projektów, wśród których znalazły się następujące inicjatywy: 

Dzień Kartofla:

Inicjatywa organizowana przez Anię i Kazika – uczestników realizowanego przez nas projektu „Lider w akcji!’ W programie znalazły się m. in. zabawy dla dzieci, ciekawostki dotyczące ziemniaka, słodki poczęstunek oraz oczywiście pieczenie w żarze ziemniaków.

Bose Stópki:

To oferta dla najmłodszych mieszkańców Mikołowa, którzy wspólnie ze swoimi rodzicami mieli okazję uczestniczyć w zajęciach sensorycznych.  

Dzieci mogły doświadczać świata różnymi zmysłami. Każdy z nas wie, że brudne dziecko, to szczęśliwe dziecko…

Jestem stąd! Mogę być kim chcę!:

To propozycja dla mikołowskich uczniów, propagująca pozytywne hasła motywujące oraz zwracająca uwagę na mocne strony każdego młodego człowieka. Karty pracy, wlepki wkładki do śniadaniówek oraz nagrania emitowane przez radiowęzeł były narzędziami, które pomagały dzieciom i młodzieży uwierzyć, że mają w sobie moc by zostać kimś wielkim.

Mam supermoc pomagania:

Aneta oraz Kasia zorganizowały warsztaty z pierwszej pomocy podczas których dzieci ze szkół podstawowych miały okazję poznać podstawowe zasady postępowania w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

Jesteśmy u progu drugiej edycji projektu, która już cieszy się ogromnym zainteresowaniem.  

O inicjatywach realizowanych przez uczestniczki i uczestników wiosennej edycji projektu “Lider w Akcji” będziemy informować za kilka tygodni.  


Projekt “Lider w Akcji!” współfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności –Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.